TURCJA Kapadocja 13 dni

Biuro PTTK Sanok oraz biuro WACTUR zapraszają na wycieczkę:

  TURCJA: Kapadocja - 13 dni

14 - 26.08.2018 r.

1 DZIEŃ /14.08.2018/Turcja3
Wyjazd z

 • Sanoka o godzinie 1:50 z zatoki obok PKP;
 • Krosna o godzinie 2:40 z dworca PKS, stanowisko międzynarodowe
 • Jasła o godzinie 3:05 z Stacji Paliw ORLEN na ulicy Metzgera
 • Nowego Sącza o godzinie 5:00 z Stacji Paliw BP,

Przejazd przez terytorium : Słowacji, Węgier, Serbii. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

2 dzień (Środa) /15.08.2018/
Wczesne śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgaria/Turcja. Przejazd do Edirne – dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego – Meczet -SELIME” słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przyjazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (Czwartek) /16.08.2018/
Śniadanie w hotelu, zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet -YENI”.
Turcja

Haga Sofia – Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery.
Topkapi – pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta.
Błękitny Meczet – ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji.
Hipodrom – niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II.
Wielki Bazar – ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. Czas wolny .
Obiadokolacja w hotelu. Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu: Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica.. Nocleg w hotelu.

4 dzień (Piątek) /17.08.2018/ Turcja 1
Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz – jeziora solnego w środkowej Turcji – drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, przejście Kanionem Ihlara (4-5 km spacer)- w Kanionie wiele wykutych w skałach kościołów chrześcijańskich z pięknymi fraskami, przyjazd do hotelu i obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (Sobota) /18.08.2018/
Uwaga : dla chętnych możliwość organizacji lotu balonem. Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Kapadocji – Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany, oraz w pracowni złotniczej, powrót do hotelu, obiadokolacja . Dla chętnych- udział w wieczorku folklorystycznym -Turecka Noc” nocleg.

6 dzień (Niedziela) /19.08.2018/
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Kapadocji: zwiedzanie podziemnego miasta, oglądanie panoramy Kapadocji, obiadokolacja oraz nocleg.

7 dzień (Poniedziałek) /20.08.2018/Turcja4
Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji – Dervis Museum, przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień (Wtorek) /21.08.2018/
Śniadanie w hotelu i zwiedzanie Pamukkale – śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Następnie przejazd do Kusadasi, po drodze zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

9 dzień (Środa) /22.08.2018/
Śniadanie w hotelu i. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach. Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny wyjazd do centrum Kusadasi.

10 dzień (Czwartek) /23.08.2018/Turcja5
Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd do Miletu – miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel położony nad morzem), wieczorem obiadokolacja.

11 dzień (Piątek) /24.08.2018/
Śniadanie w hotelu oraz wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze zwiedzanie Bergamy – Kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim -Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień (Sobota) /25.08.2018/
Śniadanie w hotelu, przepłynięcie Cieśniny Dardanele, przejazd przez terytorium Turcji , Bułgarii i Serbii. Na terenie Serbii zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

13 dzień (Niedziela) /16.08.2018/
Śniadanie, przejazd przez terytorium Serbii, Węgier i Słowacji. Zakończenie wycieczki w godz. wieczornych.

 
 
CENA:   1.000 zł + 390 Euro (wyjazd z Nowego Sącza)
UWAGA!!! Dopłata do wyjazdu z Sanoka 120 zł, Krosna, Jasła 100 zł
 
 
Cena zawiera: Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja), 11 noclegów w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją, Wyżywnienie wg. programu: śniadania i obiadokolacje, Opiekę pilota- przewodnika podczas całej podróży, Ubezpieczenie KL, NNW, Kawę oraz herbatę podczas przejazdów,
 
Cena nie obejmuje: 
 • Wstępów do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych (cena .120 euro),
 • Napoi do obiadokolacji,
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego (900 PLN),
 • Opłata wizowa 15 euro/os.
 • Dla chętnych:
  • Lotu balonem – cena ok. 140euro/os,
  • Rejsu statkiem po zatoczkach M.Egejskiego (z obiadem) – 15euro,
  • Udział w wieczorku folklorystycznym – 30 euro,