Budapeszt + Eger

BUDAPESZT - EGER

04.08 - 05.08.2018 r.

Brak wolnych miejsc  SugarwareZ-197

budapeszt2

PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 4:00 z parkingu obok „Kauflandu” ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godz. 5:00 z placu obok Lasów Państwowych, ul. Bieszczadzka 2. 
  • Jasła o godz. 5:30 z palcu obok JDK, ul. Kołłątaj 1

Przejazd do Budapesztu Zwiedzanie Budapesztu - miasta UNESCO: Plac Bohaterów – który jest największy w mieście, Zameczek Vajdahunaqyd (z zewnątrz) – kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych, Bazylika św. Stefana w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier, Baszta Rybacka – zbudowana w stylu neoromańskim z wież i tarasów rozciąga się widok na Dunaj i Wyspę Małgorzaty, Wzgórze Gellerta – panorama miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach w nocnych. Zakwaterowanie,  Budapeszt1obiadokolacja. Wyjazd na wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do do Egeru. Zwiedzanie miasta: Zamek z wspaniałym widokiem na miasto oraz dobrze zachowanymi basztami i murami na których znajdują się urządzenia obronne i armaty, Plac Isthvana Dobo, Bazylika – neoklasycystyczna 2 co do wielkości na Węgrzech, Minaret Turecki – wysunięty  najdalej na północ zabytek turecki, pozostałość po dawnym meczecie. Dolina Pięknych Pań - degustacja wina. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach w nocnych.

 

Cena:    370 zł (niezrzeszeni) eger

              350 zł  (członkowie PTTK i dzieci do 16 lat)  

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi, 1 obioadokolacja, 1 nocleg w Budapeszcie (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 1 śniadanie, usługa pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Płatne dodatkowo: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz degustacja około 5000 HUF.

 

 

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!