MOŁDAWIA - KRESY WSCHODNIE

MOŁDAWIA - KRESY WSCHODNIE

30.04 - 05.05.2018 r.

Ostatnie wolne miejsca SugarwareZ-154


PROGRAM
Muzeum Pisanek-Kolomyja

1 Dzień 30.04.

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 3:30 z parkingu obok "Kauflandu" ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 2:30 z przystaku obok "Starego Cmentarza" ul. Krakowska,
  • Jasła o godzinie 2:00 z placu obok JDK, ul. Kołłataja 1,

Przejazd przez Ustrzyki Dolne - Krościenko (przekroczenie granicy) - Stanisławów - spacer po starówce miasta (Iwano-Frankiwsk - Miasto zostało założone w 1662 r. na miejscu wsi Zabłotowo przez Andrzeja Potockiego, który nadał mu nazwę Stanisławów na cześć swego ojca Stanisława Rewery Potockiego. Pierwotnie pomyślany jako twierdza do obrony Rzeczypospolitej przed najazdami Tatarów), - Kołomyja spacer po starówce miasta, zwiedzanie Muzeum Pisanek. Przejazd do Czerniowiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Mołdawia4

2 Dzień 01.05.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy ukraińsko-mołdawskiej. Przyjazd do miejscowości Soroca, gdzie znajduje się kamienna twierdza wybudowana na planie okręgu o średnicy ok. 37 m przez księcia mołdawskiego Stefana III Wielkiego. Obiad. Wyjazd do Crikovy, połączony ze zwiedzaniem, degustacją win mołdawskich i możliwością zakupu. Zakwaterowanie w hotelu Europa w Kiszyniowe, nocleg.

3 Dzień 02.05.

Śniadanie.  Wyjazd na wycieczkę do Naddniestrza. Zwiedzanie twierdzy w miejscowości Bendery. Następnie przejazd do miejscowości Kitckany. Zwiedzanie klasztoru męskiego prawosławnego ufundowanego w 1864 na terenie ówczesnej guberni besarabskiej przez mnichów z jednego z ważniejszych ośrodków monastycznych Mołdawii Ławry Neamt. Obiad – potrawy narodowe. W dalszej kolejności zwiedzanie unikatowego przedsiębiorstwa jesiotra i naturalnego kawioru „Aquatir”. Przejazd do
Mołdawia2 stolicy republiki Naddnieprzańskiej – Tyraspolu. Zwiedzanie miasta, którego współczesną odsłonę sięgającą 1792r., zawdzięcza generałowi rosyjskiemu Suworowowi. Powrót do hotelu w Kiszyniowie. Nocleg.

4 Dzień 03.05.

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do winnicy Milesti Mici - największy na świecie magazyn wina, występujący w pokładach  wapna na głębokości 30-85 metrów. Stała temperatura w 12-14°C i wilgotność względna 85-95% tego "królestwa wina" to  wspaniałe warunki do jego przechowywania. Następnie przejazd do najbardziej egzotycznego regionu Republiki Mołdowy Gagauzji. Zwiedzanie katedry w mieście Komrat. Obiad składający się z dań kuchni gagauskiej.  Zwiedzanie muzeum folkloru mieszkańców Gagauzji. Powrót do Kiszyniowa. Nocleg. 

5 Dzień 04.05.Mołdawia3

Śniadanie. Wyjazd z Kiszyniowa. Przekroczenie granicy mołdawsko-ukraińskiej. Przejazd do Chocimia (miejsce dwóch wielkich bitew wojsk Rzeczypospolitej z Turkami (w 1621 i 1673), usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim.  W roku 2007 budowla została zaliczona do "siedmiu cudów Ukrainy"). Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień 05.05.

Śniadanie. zwiedzanie twierdzy w Kamieńcu Podolskim (dawniej zwanej także "przedmurzem Chrześcijaństwa" lub "bramą do Polski" - zamek składa się z dwóch obronnych budowli strzegących cypla prowadzącego do Starego Miasta. Obronę twierdzy przed Turkami opisał Henryk Sienkiewicz w "Pan Wołodyjowski"). Lwów - krótki spacer po starówce, obiad (płatny dodatkowo). Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.
img 0077

 

Cena:    1520 zł (niezrzeszeni)

             1500 zł (członkowie PTTK, dzieci do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 5 obiadokolacji, 5 noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 5 śniadań, usługę pilota i przewodników miejscowych, ubezpieczenie KL i NNW, degustację, bilety wstępów w Mołdawii.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu na Ukrainie, tłumacz w Mołdawi oraz inne opłaty obligatoryjne 15 Euro, obiad w Lwowie 100 UHR.