GRECJA: Śladami Świętago Pawła

Biuro PTTK Sanok oraz Biuro WACTUR zapraszają na wycieczkę:

GRECJA: Śladami Świętego Pawła

27.07 - 05.08.2018 r.


Program wyjazduGrecja2

1 dzień (piątek) /27.07.2018/
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju (Sanok 23:40, Krosno 00:40, Jasło 1:20, Nowy Sącz godz. 3:00). Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 2 (Sobota) /28.07.2018/ 
Rano po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Na terenie Macedonii zwiedzanie centrum Skopie wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (Niedziela) /29.07.2018/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Verii – zwiedzanie miejsca w którym przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Kalambaki. Meteory – bizantyjskie klasztory -zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one
Grecja4prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory o jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Przejazd do hotelu w okolicach Kalambaki, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 4 (Poniedziałek) /30.07.2018/ 
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do DELF. Po drodze: Termopile ze słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzone posagi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego – Delfy. Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (Wtorek) /31.07.2018/ 
Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: Epidavros – starożytne
Grecja7uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w .p.n.e. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy; Mykeny – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny Pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd do Koryntu – zwiedzanie terenów archeologicznych, oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła (z zewnątrz). Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (Środa) /01.08.2018/ 
Śniadanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Aten m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Syndagma, zmiana warty przy Grobie Nieznanego
Grecja3 Żołnierza, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, historyczna dzielnica Placa – czas wolny . Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7 (Czwartek) /02.08.2018/ 
Śniadanie, całodzienny pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (Piątek) /03.08.2018/ 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Salonik. W trakcie przejazdu Dolina Tembi- zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskewi oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Następnie zwiedzanie Salonik – Biała Wieża, Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela , panorama miasta z tarasu widokowego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (Sobota) /04.08.2018/ 
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku granicy grecko- macedońskiej. Przejazd przez Macedonię i Serbię .

Dzień 10 (Niedziela) /05.08.2018/ 
Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do kraju w godzinach porannych.

 

CENA: 1950 zł (wyjazd z Nowego Sącza)

UWAGA!!! Dopłata do wyjazdu z Sanoka 120 zł, Krosna i Jasła 100 zł.

Cena obejmuje:  Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja), 8 noclegów w hotelach min. **/*** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, Opiekę pilota- przewodnika podczas całej podróży, Ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie obejmuje: Dopłaty do pokoju 1-osobowego (880 PLN), Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Użyczenia urządzeń TOUR GUIDE – (obligatoryjnie 90 EUR – osoby dorosłe, 30 EUR – dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia, 60 EUR – seniorzy po 65 roku życia ), Napoi do obiadokolacji, Świadczeń nie wymienionych w ofercie.