TORUŃ - TRÓJMIASTO - HEL - MALBORK

TORUŃ - TRÓJMIASTO - HEL - MALBORK

27.04 - 01.05.2018 r.

Brak wolnych miejsc - istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową  SugarwareZ-197


 Dzień 1         

Wyjazd z UWAGA!!! -zmiana godziny wyjazdu:Kopernik

  • Sanoka o godzinie 21:30 z parkingu obok "Kauflandu" ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 22:30 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska
  • Jasła o godzinie 23:00 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do Torunia.

Dzień 2         

Rano przyjazd do Torunia - zespół staromiejski Torunia jest jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce. W 1997 został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obejmuje Stare i Nowe Miasto, z zachowanym prawie bez zmian XIII-wiecznym układem urbanistycznym. Gotyk jest znakiem rozpoznawczym Torunia. Dlatego oficjalnym hasłem promocyjnym miasta są słowa: "Toruń - gotyk na dotyk". molo_Sopot

Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie m.in.: Stary Rynek: Ratusz, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa i inne zabytkowe kamienice; Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz); Katedra Świętych Janów; Piernikowa Aleja Gwiazd; Krzywa Wieża, Średniowieczne Obwarowania Miejskie; bulwar nad Wisłą, seans w planetarium.

Przejazd do Ośrodka Wypoczynkowego na Wyspie Sobieszewskiej, zakwaterowanie –  obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3       

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Gdańska, zwiedzanie z przewodnikiem: Westerplatte - zwiedzanie terenu byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej w szczególny sposób wpisanej w tragiczną historię II wojny światowej. Spacer do Pomnika Obrońców Wybrzeża; przejazd
p1110602do Głównego Miasta i spacer po ulicy Długiej, Długim Targu - Ulica Długa i Długi Targ tworzą Trakt Królewski i należą do najpiękniejszych ulic Gdańska. Biegną prostopadle do Motławy od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze gdańscy i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię. Najstarsze zachowane domy powstały już w średniowieczu, ale większość zabudowy pochodzi z czasów nowożytnych. Zwiedzanie Bazyliki Mariackiej. Plac Solidarności - plac przy historycznej bramie nr 2 
Stoczni Gdańskiej. Znany przede wszystkim jako miejsce początku ruchu NSZZ Solidarność i miejsce protestów podczas sierpnia 1980Pomnik Poległych Stoczniowców zwany popularnie pomnikiem trzech krzyży, upamiętniający ofiary Grudnia 1970. Katedra w Oliwie - koncert organowy

Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Gdyni i Sopotu: Spacer po Skwerze Kościuszki - Skwer Kościuszki jest sympatyczną promenadą z licznymi zieleńcami, ławeczkami i wspaniałą wielokielichową fontanną. Stoi tu także pomnik pisarza marynisty Józefa Conrada-Korzeniowskiego. Obok znajduje się Muzeum Oceaonograficzne. Przy nabrzeżu po lewej stronie skweru cumują: Okręt-Muzeum ORP "Błyskawica" (zewnątrz) oraz żaglowiec-muzeum "Dar Pomorza" (zewnątrz), które codziennie można zwiedzać. Atrakcją nie tylko skweru ale całej  Gdyni jest nowoczesny wieżowiec Sea Towers, jeden z najwyższych w Polsce.

Rejs katamaranem z Gdyni do Helu., zwiedzanie miasteczka rybaków: Fokarium, port,
hel fokariumpromenada, zabytkowa ulica Wiejska, wejście na latarnię morską. 
 Przejazd do Sopotu i spacer po Molo 
- jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511,5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu.  „Monciak” – reprezentacyjny deptak Sopotu, który w ciągu sezonu tętni życiem przez całą dobę. Znajdują się tutaj kawiarnie, sklepy i obiekty gastronomiczne. Spacerując po monciaku nie sposób nie zauważyć Krzywego Domku, który od lat zadziwia swoją konstrukcją przybywających do Sopotu turystów. Ulica jest bezpośrednim przedłużeniem słynnego Mola.

Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5        

Malbork

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Malborka, zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Zamkowego w Malborku - jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. W 1997 roku zamek krzyżacki w Malborku został zapisany na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd do Sanoka.

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. 

 

Cena:   770 zł (niezrzeszeni)

             750 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 3 obiadokolacje, 3 sniadania, 3 noclegi w Ośrodku Wczasowym (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), usługe pilota, usługę przewodnika miejscowego, ubezpieczenie NNW, opłata klimatyczna.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne: 120 zł - normalne, 110 zł emeryci, 100 zł młodzież szkolna.

 

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!