GRECJA - WACTUR

Biuro PTTK Sanok oraz Biuro WACTUR zapraszają na wycieczkę:

GRECJA - 11 dni

05 - 15.07.2018 r.

Program wyjazduGrecja2

1 dzień (Czwartek) /05.07.2018/
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju (Sanok 5:40, Krosno 6:40, Jasło 7:20, Nowy Sącz godz. 9:00). Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię, nocny przejazd do Salonik przez terytorium Macedonii.

2 dzień (Piątek) /06.07.2018/
Przerwa na toaletę poranną. Zwiedzanie Salonik – Biała Wieża, Katedra, centrum historyczne, pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela, panorama miasta z tarasu widokowego.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (Sobota) /07.07.2018/
Śniadanie Przejazd do Doliny TEMBI – zwiedzanie: kościół wykuty w skale z cudowną ikoną św. Paraskwei oraz Źródło Pięknej Afrodyty. Przejazd do KALAMPAKI.
Meteory – bizantyjskie klasztory -zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dlaGrecja4 duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Pobyt w pracowni Ikon z pokazem -pisania ikon”. Przejazd do hotelu w Kalampace.

4 dzień (Niedziela) /08.07.2018/
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do DELF. Po drodze pomnik Leonidasa i 300 Spartan w Termopilach. Delfy: Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Przejazd do hotelu w Loutrakach, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5 dzień (Poniedziałek) /09.07.2018/Grecja7
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie ATEN m.in. Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Sindagma, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, czas wolny. Kolacja połączona z udziałem w wieczorku folklorystycznym w historycznej dzielnicy Placa. Powrót do hotelu ok. 1.00 -nocleg.

6 dzień (Wtorek) /10.07.2018/
Śniadanie – pobyt wypoczynkowy w pięknej miejscowości nadmorskiej Loutraki. Hotel położony 100 m od pięknej plaży. Obiadokolacja i nocleg. (Możliwość organizacji rejsu Kanałem Korynckim – cena ok. 20 euro/os – czas trwania ok. 2-3 godz. Przepłynięcia w 2 strony).

7 dzień (Środa) /11.07.2018/
Po śniadaniu przejazd na Peloponez. Zwiedzanie Argolidy: EPIDAVROS – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w.p.n.e. NAFPLIO – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za Grecja3najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy; MYKENY – Brama Lwów (wejście na Akropol), ruiny Pałacu, nekropolia z grobami szybowymi, pozostałości domów, pomieszczeń magazynowych oraz cysterny na wodę. Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień (Czwartek) /12.07.2018/
Śniadanie – wykwaterowanie ,przejazd do Koryntu – zwiedzanie terenów archeologicznych.
Przejazd do Patras – zwiedzanie Kościoła z relikwiami Św. Andrzeja. Przejazd do portu. Zakwaterowanie na prom relacji : PATRAS – WENECJA. Nocleg na promie – kabiny 4-os. wewnętrzne. (kolacja we własnym zakresie)

9 dzień (Piątek) /13.07.2018/
Całodzienny rejs promem (możliwość opalania, kąpieli-basen, itd.)(wyżywienie we własnym zakresie)

10 dzień (Sobota) /14.07.2018/
Wyokrętowanie w godz. rannych w Wenecji – zwiedzanie Wenecji: rejs Kanałem Grande 2x , centrum historycznie wraz z Placem i Bazyliką Św.Marka, Pałacem Dożów (z zewnątrz), Mostem Westchnień, Mostem Rialto. Czas wolny. Przejazd do Padwy. Zwiedzanie Padwy: Plac Prato, Bazylika Św. Marka. Przejazd do hotelu na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

11 dzień (Niedziela) /15.07.2018/
Śniadanie. Przejazd do Polski przez terytorium Austrii, Słowacji. Powrót w godzinach późnowieczornych.

 

CENA: 2450 zł (wyjazd z Nowego Sącza)

UWAGA!!! Dopłata do wyjazdu z Sanoka 120 zł, Krosna i Jasła 100 zł.

 

Cena obejmuje:  Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, DVD, Klimatyzacja, Barek), Rejs promem na trasie : Patras – Wenecja, Rejs statkiem Wenecja, Przewodników lokalnych (obowiązkowych), Wyżywienie wg. programu, 9 noclegów (6 noclegów w Grecji, 1 we Włoszech w pokojach 2-,3- osobowych z łazienkami, oraz 2 noclegi na promie w kabinach 4- osobowych) Wieczorek folklorystyczny, Opiekę pilota-przewodnika, Ubezpieczenie KL/NW, Kawę i herbatę podczas przejazdów

Cena nie obejmuje: Dopłaty do pokoju 1-osobowego (770 PLN), Biletów wstępu do obiektów turystycznych i przewodnika lokalnego- obligatoryjnie 95EUR (Młodzież do lat 18 – 35EUR) Napoi do obiadokolacji, Świadczeń nie wymienionych w ofercie.