PRAGA 3 dni

PRAGA

04 - 06.08.2017 r.  Brak wolnych miejsc  SugarwareZ-203

 PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 4:00 z parkingu obok „Kauflandu” ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 5:00 z przystanku obok "Starego Cmentarza" ul. Krakowska
    punkevni jeskyne011
  • Jasła o godzinie 5:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do  Blansko k/Brna - zwiedzanie pięknej Jaskini Punkwiowej z Przepaścią Macochy, spływ łódkami korytem rzeczki Punkwi (Zwiedzający przechadzają się po ogromnych pomieszczeniach i korytarzach z naciekowym wystrojem na dno światowej sławy Przepaści Macocha. Dalszą część zwiedzania stanowi przejażdżka motorówką po podziemnej rzece Punkwie. Podczas przejażdżki zwiedza się Masarykowe pomieszczenie, które należy do najpiękniejszych jaskiniowych pomieszczeń Morawskiego krasu). Przejazd do Pragi – obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Pragi. Dzielnica Mała Strona z Hradczanami; klasztor na Strachowie, Plac Loretański
z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita
praga (wewnątrz). Czas wolny, zwiedzanie barokowej dzielnicy; Plac Malostranski z perłą praskiego baroku - kościół św. Mikołaja, kościół karmelitański, kamienny Most Karola. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wyjazd na wieczorny spektakl "światło - woda - dźwięk" "Kriżikova Fontanna" - 
Jest to wspaniałe multimedialne show przedstawiające piękno "tańczącej" wody wydobywającej się aż z trzech tysięcy dysz. Efekty świetlne wytwarzane są przez 1248 podwodnych reflektorów o różnych barwach. Wszystko to przy akompaniamencie muzyki klasycznej lub rozrywkowej słyszanej w 55 elektroakustycznych głośnikach. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi (UNESCO): Królewski Trakt - Stare Miasto; Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji - Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i Zegarem Orloj. Czas wolny, zwiedzanie Placu Wacława z pomnikiem patrona kraju i Muzeum Praga1Narodowym. Wyjazd  z Pragi w trasę  powrotną do kraju. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nadrannych 18.06.2017 r. (07.08.2017 r.)

 

Cena:  560 zł (niezrzeszeni)

           540 zł (członkowie PTTK, młodzież do 16 lat)

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu w Pradze, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, usługa pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NWW.

 

Płatne dodatkowo:

  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty obligatoryjne – 600 CZK (ok. 100 zł), 400 CZK - emeryci oraz dzieci do 16 lat
  • dla chętnych wieczorny spektakl "Kriżikova Fontanna" - 230 CZK (ok. 37 zł)