RUMUNIA - MOŁDAWIA

RUMUNIA - MOŁDAWIA

11/12 - 17.09.2017 r.

Brak wolnych miejsc  SugarwareZ-197

 

 

PROGRAM
Mołdawia1

1 Dzień 11/12.09.

Wyjazd 11 września 2017 r. z:

  • Sanoka o godzinie 23:00 z parkingu obok "Kauflandu" ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 22:00 z przystaku obok "Starego Cmentarza" ul. Krakowska,
  • Jasła o godzinie 21:30 z placu obok JDK, ul. Kołłataja 1,

Przejazd przez Słowację, Węgry. Przekroczenie granicy węgiersko-rumuńskiej w godzinach rannych. Przyjazd do miejscowości Baia Mare. Zwiedzanie tego urokliwego miasteczka z jego największymi zabytkami: Wieża Stefana – część fortyfikacji miasta, dom Elżbiety, XVIII-wieczna katedra św. Trójcy. Dalszy przejazd do miejscowości Voronet - zwiedzanie Malowanego Klasztoru – zabytku wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do Gura Humorului. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień 13.09.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku granicy rumuńsko-mołdawskiej. Przyjazd do miejscowości Soroca, gdzie znajduje się kamienna twierdza wybudowana na planie okręgu o średnicy ok. 37 m przez księcia mołdawskiego Stefana III Wielkiego. Obiad. Wyjazd do Crikovy, połączony ze zwiedzaniem, degustacją win mołdawskich i możliwością zakupu. Zakwaterowanie w hotelu Europa w Kiszyniowe, nocleg.Mołdawia

3 Dzień 14.09.

Śniadanie.  Wyjazd na wycieczkę do Naddniestrza. Zwiedzanie twierdzy w miejscowości Bendery. Następnie przejazd do miejscowości Kitckany. Zwiedzanie klasztoru męskiego prawosławnego ufundowanego w 1864 na terenie ówczesnej guberni besarabskiej przez mnichów z jednego z ważniejszych ośrodków monastycznych Mołdawii Ławry Neamt. Obiad – potrawy narodowe. W dalszej kolejności zwiedzanie unikatowego przedsiębiorstwa jesiotra i naturalnego kawioru „Aquatir”. Przejazd do stolicy republiki Naddnieprzańskiej – Tyraspolu. Zwiedzanie miasta, którego współczesną odsłonę sięgającą 1792r., zawdzięcza generałowi rosyjskiemu Suworowowi. Powrót do hotelu w Kiszyniowie. Nocleg.

 

4 Dzień 15.09.

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do winnicy Milesti Mici - największy na świecie magazyn wina,Mołdawia2 występujący w pokładach  wapna na głębokości 30-85 metrów. Stała temperatura w 12-14°C i wilgotność względna 85-95% tego "królestwa wina" to  wspaniałe warunki do jego przechowywania. Następnie przejazd do najbardziej egzotycznego regionu Republiki Mołdowy Gagauzji. Zwiedzanie katedry w mieście Komrat. Obiad składający się z dań kuchni gagauskiej.  Zwiedzanie muzeum folkloru mieszkańców Gagauzji. Powrót do Kiszyniowa. Nocleg. 

5 Dzień 16.09.

Śniadanie. Wyjazd z Kiszyniowa. Przekroczenie granicy mołdawsko-rumuńskiej. Przejazd do Jassy – zwiedzanie dawną stolicę Mołdawii, położonej na siedmiu wzgórzach, z zachowanym historycznym centrum. Dalszy przejazd w okolicy Campulung Moł. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień 17.09.

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Na trasie w Satu Mare obiad (płatny dodatkowo). Przyjazd do Sanoka w godzinach wieczornych.

Mołdawia3

 

Cena:    1470 zł (niezrzeszeni)

              1450 zł (członkowie PTTK, dzieci do 16 lat)

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 5 obiadokolacji, 5 noclegów w hotelach (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 5 śniadań, usługę pilota i przewodników miejscowych, ubezpieczenie KL i NNW, degustację, bilety wstępów w Mołdawii.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu w Rumunii oraz inne opłaty obligatoryjne 10 Euro.