WIEDEŃ - DOLINA WACHAU

WIEDEŃ - DOLINA WACHAU

19 - 21.07.2019 r.

09 - 11.08.2019 r.

 PROGRAM

1 DzieńWieden-Schonbrunn

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 3:00 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10.
  • Krosna o godzinie 4:00 z przystanku obok "starego cmentarza", ul. Krakowska
  • Jasła o godzinie 4:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przyjazd do Wiednia.  Zwiedzanie miasta: objazd obwodnicą zwaną Ringiem: m.in. opera, Neue Burg, Maria Teresa Platz, Parlament Ratusz, Schwedenplatz; zwiedzanie Domu Hundertwassera; spacer z przewodnikiem po dziedzińcu Hofburga (zimowa rezydencja Habsburgów), Katedra św. Szczepana, Pałac Belveder (z zewnątrz) z pięknymi ogrodami, PRATER. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2 Dzieńdolina Wachau

Śniadanie.  Przejazd do Melk – zwiedzanie Opactwa Benedyktynów (barkowy kościół, biblioteka, komnaty cesarskie) spacer po starówce. Rejs statkiem po Dunaju pośród licznych zamków i winnic do miejscowości Durnstein. Zwiedzanie Starówki (UNESCO). Powrót do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

3 Dzień

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia: Kompleks Pałacowo - Ogrodowy Schonbrunn (letnia rezydencja cesarska), spacer po utrzymanym w stylu barokowym parku, przejście na wzgórze Glorietta. Przejazd na wzgórze Kahlemberg (wzgórze znane jako początek potężnej kampanii pod dowództwem Króla Polski Jana III Sobieskiego przeciwko armii tureckiej w 1683 r.), Polskie Sanktuarium w kościele św. Józefa (kościół z pamiątkami związanymi z królem Sobieskim).  Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.MELK opactwo

 

CENA:      770 zł (niezrzeszeni)

                  750 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

                

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty drogowe, 2 noclegi w hotelu *** w Wiedniu, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, usługa pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NWW.

Cena nie zawiera: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne - 65 Euro