KRAINA JEZIOR ALPEJSKICH + SALZBURG

KRAINA JEZIOR ALPEJSKICH + SALZBURG

10/11 - 14.08.2018 r.

Brak wolnych miejsc  SugarwareZ-197

 PROGRAM:

Dzień 1salzburg-austria

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 22:30 z parkingu obok "Kauflandu" ul. Królowej Bony 10,
  • Krosna o godzinie 23:30 z przystanku obok "starego cmantarza", ul. Krakowska,
  • Jasła o godzinie 0:00 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1.

Przejazd do Salzburga. Zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego w 1997 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer przez ogrody Mirabell, średniowieczną uliczkę Getreidegasse, Stary Rynek oraz rozległe place dzielnicy arcybiskupiej. Po drodze zobaczymy m.in. miejsca związane z Mozartem – cmentarz św. Sebastiana z groben rodziny Mozartów, Dom Urodzenia Mozarta oraz pomnik kompozytora, rezydencję arcybiskupią, katedrę, Opactwo Benedyktynów i najstarszy cmentarz Salzburga (św.
Hallstatt austriaPiotra). 
Wjazd kolejką linową do twierdzy Hohensalzburg (z zewnątrz), skąd roztaczają się piękne widoki na Stare Miasto i Alpy Wapienne. Po południu przejazd do Hellbrunn na obrzeżach miasta, zwiedzanie ogrodów wodnych niespodzianek. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wyjazd do Salzkammergut, malowniczej krainy jezior alpejskich, położonych wśród zielonych gór i stromych, skalnych masywów. Po drodze mijamy urocze alpejskie wioski i miasteczka, m.in.: St. Gilgen (spacer po rodzinnym miasteczku mamy Mozarta), rejs statkiem wycieczkowym do St. Wolfgang (spacer po miasteczku), Bad Ischl (spacer po stolicy operetki oraz parku przy letniej rezydencji Franciszka Józefa), a „na deser” Hallstatt – przepiękne miasteczko wpisane na Listę UNESCO. Powrót do Salzburga, obiadokolacja, nocleg.jaskinie lodowe Austria

Dzień 3

Śniadanie. Przed południem wycieczka do Werfen, do największych na świecie jaskiń lodowych. Ta wycieczka jest już dla bardziej aktywnych, ale nie nazbyt forsowna: do góry wjeżdża się kolejką linową i maszeruje 2x po 20 minut. Samo zwiedzanie jaskiń trwa 90 min. Do pokonania jest 700 schodów pod górę! Po południu przejazd do skalnego wąwozu Liechtensteinklamm w St. Johann im Pongau - długość wąwozu wynosi 2 kilometry, a jego szerokość to około 37 metrów. Poruszać się po nim można za pomocą kładek, wykutych w skale tuneli i wyznaczonych ścieżek.To najpiękniejszy i najgłębszy wąwóz w Alpach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4wąwóz Liechtensteinklamm

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

 

Cena: 1.170 zł (niezrzeszeni)

 

           1.150 zł (członkowie PTTK i młodzież do 16 lat)

 

 

 

Cena zawiera: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 3 obiadokolacje, 3 śniadania, usługa pilota i przewodników miejscowych, ubezpieczenie KL i NNW.

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne opłaty obligatoryjne 65 Euro.