NAFTOWE TRÓJMIASTO

NAFTOWE TRÓJMIASTO + TEATRALIZOWANA NOCNA WYCIECZKA

15 - 16.06.2019 r.

Dzień 1Drohobycz tajemnice

Wyjazd z:

  • Sanoka o godzinie 7:00 z parkingu obok "Kauflandu", ul. Królowej Bony 10, Sanok.
  • Krosna o godzinie 6:00 z placu obok Lasów Państwowych, ul. Bieszczadzka 2
  • Jasła o godzinie 5:30 z placu obok JDK, ul. Kołłątaja 1,

Przejazd przez Lesko - Ustrzyki Dolne - Krościenko (przekroczenie granicy) - Sambor do Borysławia zwiedzanie Muzeum Przemysłu naftowego oraz cerkwii z 700 relikwiami z całego świata. Przejazd do Shodnicy: Skansen Przemysłu Naftowego, obiad, spacer do skał oraz źródeł Schodnickich. Przejazd do pensjonatu, kolacja. Wieczorna wycieczka "Tajemnice Drohobyckiego Ratusza" - teatralizowana nocna wycieczka, legendy i mity dawnego Drohobycza (Aktorzy teatru razem z widzem idą na wieze  w podziemia ratusza w unikatową galerię wagi. Udział w przedstawieniu biorą: Drohobycz tajemnice1zegarmistrz, miejski stróż, czarownica i kat. Wycieczka weszła w top 10 najlepszych na Ukrainie.  2,5 godzin humoru, pięknych historii o Drohobyczu). Powrót do pensjonatu, nocleg.

2 Dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Drohobyczazabytkowy Kościół i dawna dzwonnica  kościelna sw. Bartołomeja, wielka chóralna synagoga (odnowiona w 2018 roku), drewniana prawosławna cerkiew sw. Jerzego  (UNESCO), teren dawniej fabryki soli, Muzeum Drohobyckie, skarby Lanckorońskich i freski Bruno Schulza, spacer ulicami Drohobycza: ulica Pańska, Drohobyckie korzo, ulica Krokodyli. Obiad Przejazd do Truskawca: Około godzinny spektakl w delfinarium. Historia dawnego i współczesnego Truskawca “Spacer w trzy deptaki”: zwiedzamy zabytkową architekturę, spacerujemy do głównej pijalni wód mineralnych. Opowieści satyryczne o prawdziwym życiu Truskawieckich kuracjuszy przed drugą wojną światową. Wyjazd w drogę powrotna. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Cena: 300 zł (niezrzeszeni)Truskawiec delfiny

           280 zł (członkowie PTTK)

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 obiady, 1 kolacje, 1 śniadanie, 1 nocleg w pensjonacie, usługe pilota, usługe przewodnika miejscowego, ubezpieczenie KL i NNW.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne 400 UHR (ok. 55 zł)