Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

GRECJA

Grecja / Objazd / LEPTOKARIA

GRECJA

Profil: wycieczka, zagraniczne

Cena: 2 350 zł

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 13 46 321 71
  • 508 066 679
  • 797 006 716
  • Pon - Pt: 8.00 - 17.00

Opis:

1 dzień:

Wyjazd z Sanoka o godz. 18:00 – Rymanów -Krosno - Jasło  przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię do Macedonii.

2 dzień

Przyjazd do SKOPJE w godzinach popołudniowych spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem podczas którego zobaczymy m.in. Kamienny Most na rzece Wardar (symbol Skopje), Twierdzę Kale. Nocleg tranzytowy, obiadokolacja.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Grecji. Po drodze odwiedzimy THESALONIKI - drugie co do wielkości miasto w Grecji. Miasto zostało ogłoszone Europejską Stolicą Kultury w 1997 r., są gwarnym, nowoczesnym i dużym miastem. Miejsce z tradycjami i z wieloma zabytkami m. in. Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda, Bazylika św. Dymitriusza i posąg Aleksandra Macedońskiego. Przyjazd do LEPTOKARII (Riwiera Olimpijska), zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Śniadanie, pobyt w Leptokarii nad Morzem Egejskim, odpoczynek, plażowanie. Możliwość zrobienia lokalnych zakupów. W godzinach popołudniowych wyjazd na wycieczkę - Klimaty Starej Grecji. Wycieczka na punkt widokowy na górę bogów OLIMP - wizyta w PARKU NARODOWYM uznanym przez UNESCO za zabytek międzynarodowej biosfery, podziwianie najwyższego, szczytu w Grecji tj. Mitikas. Następnie przejedziemy do miasteczka LITOCHORO, a także przespacerujemy się pięknym kanionem rzeki Enipeas. Wizyta w Starej Wiosce PALEO PANTELEMONAS - miasteczko ze snów. Leży wysoko na stokach masywu Olimpu. Wioska posiada sieć wąskich uliczek wyłożonych kamieniem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Cudowny rejs na Sporady Północne – wyspa SKIATHOS. Zabawa na statku, plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż świata, połączone ze zwiedzaniem miasteczka Skiathos, gdzie odpoczywała księżna Diana. Również w tym miejscu był kręcony słynny film „Mamma Mia”. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do METEORÓW - miejsce o niezwykłej scenerii, na szczytach sterczących pionowo piaskowców, mieści się zespół 24 klasztorów, zaliczanych do najcenniejszych zabytków sztuki bizantyjskiej przełomu XIV i XV wieku. To potężne centrum ortodoksyjnego kościoła. Wznoszą się jako skalisty las, na równinie Tesalskiej, blisko miasta Kalambaka. Meteory po Grecku znaczy dokładnie „zawieszone w powietrzu” (Obowiązuje odpowiedni ubiór: kobiet spódnice/sukienki do kolan, mężczyźni - długie spodnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Serbii. Przyjazd do hotelu tranzytowego, obiadokolacja i nocleg

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Polski na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

W cenie:

Cena zawiera: Transport autokarem, 4 noclegi w hotelu Aegean Blue w Leptokarii  (pokoje 2, 3 osobowe), 2 noclegi tranzytowe, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, opieka pilota, Ubezpieczenie KL i NNW, TFG, TFP.

Płatne dodatkowo:

  • bilety wstępu, rejs oraz inne opłaty obligatoryjne – 70 euro,
  • dla chętnych klimatyzacja w pokoju – 5 euro/ pokój/doba,
  • dla chętnych: Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji z imprezy - 110 zł /os. (Ubezpieczyciel: Signal Iduna, wariant: 100 % zwrotu, Rezygnacja z podróży super i jej przerwanie + CP (choroby przewlekłe), warunki ubezpieczenia w zakładce DOKUMENTY)

Uwagi:

Członkowie PTTK oraz młodzież do 16 lat zniżka - 50 zł

Wymagany ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów i miejsc.

Plan:

Galeria:

GRECJA/1
GRECJA/2
GRECJA/3
GRECJA/4
GRECJA/5

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

w cenie
Sanok
18:00 Królowej Bony, Polska, Parking obok "Kauflandu"
w cenie
Rymanów
18:20 , Polska, Zatoczka przed "Jasiem Wędrowniczkiem"
w cenie
Krosno VIVO
18:40 Bieszczadzka, Polska, Przystanek naprzeciw Galeria VIVO
w cenie
Krosno, Krakowska
18:45 Krakowska, Polska, przystanek obok "Starego Cmentarza"
w cenie
Jasło
19:15 Kołłątaja, Polska, Jasielski Dom Kultury

Dopłaty i zniżki

-50 zł
za osobę
Członkowie PTTK
110 zł
za osobę
Ubezpieczenie od Rezygnacji Klienta
Proszę czekać ...