Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

MAJÓWKA W GRUZJI

Gruzja / Objazd / Objazd

MAJÓWKA W GRUZJI

BRAK WOLNYCH MIEJSC

MOŻLIWOŚĆ WPISANIA NA REZERWĘ

Profil: wycieczka, zagraniczne

Cena: 4 450 zł

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 13 46 321 71
  • 508 066 679
  • 797 006 716
  • Pon - Pt: 8.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ 27.04

Wyjazd z Sanoka o godz. 8:00. Przejazd do Katowic. 16:00 Przelot liniami Wizz Air do Kutaisi. Lądowanie 21:20. Odbiór z lotniska. Przejazd do hotelu, nocleg w Kutuasi.

2 DZIEŃ 28.04

Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta Kutaisi. Zobaczymy akademię Gelati (UNESCO), gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, główną cerkiew pw. Matki Boskiej, która słynna jest z przepięknych kolorowych fresków, a na koniec odwiedzimy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Odwiedzimy również malowniczą jaskinię Prometeusza. Czeka na nas spacer wzdłuż 1.5 kilometrowej ścieżki z widokiem na imponujące formacje stalaktytów i stalagmitów, z pięknym podświetleniem i oprawą muzyczną. Wyjazd do Tbilisi, kolacja i nocleg w Tbilisi.

3 DZIEŃ 29.04

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie stolicy: starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Dalej zwiedzanie miejscowości Mccheta (UNESCO). Miasto to kolebka chrześcijaństwa. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Obiadokolacja z pokazem folklorystycznym, nocleg w Tbilisi.

4 DZIEŃ 30.04

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.

5 DZIEŃ 01.05

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Dzień zaczynamy od zwiedzania jednej z największych rozlewni wina w regionie, gdzie oprócz zwiedzania, spróbujemy lokalnych win i bimbru, a poza tym, będzie tu świetna okazja, aby zakupić alkohole w dobrej cenie, w firmowym sklepie rozlewni. Po pierwszym zapoznaniu się z winiarstwem w Gruzji, zwiedzamy przepięknie położony monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która rozpowszechniła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazańską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.

6 DZIEŃ 02.05

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyruszamy w kierunku nadmorskiego miasta Batumi. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji, według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się aż w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto powala rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Pod wieczór dojazd do Batumi, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ 03.05

Śniadanie, zwiedzanie miasta Batumi - Bulwar Nadmorski, ryneczek Piazza, ruchome rzeźby Ali i Nino. Wolny czas na odkrywanie tego egzotycznego miasta. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

8 DZIEŃ 04.05

Śniadanie. wyjazd z Batumi, dojazd do Kutaisi, wizyta na bazarze, czas wolny, pożegnalna kolacja. Przejazd na lotnisko, 21:55 przelot liniami Wizz Air do Katowic. Lądowanie 23:25 Powrót autokarem na miejsce zbiórki w godzinach nocnych

W cenie:

Cena zawiera: przelot liniami rejsowymi Wizz Air z bagażem do 20 kg, przejazdy autokarem wg programu, 7 noclegów w hotelach 3*  (pokoje dwuosobowe), 7 śniadań i 7 kolacji, w tym jedna z pokazem tańców gruzińskich oraz tradycyjny wieczór gruziński z tamadą, toastami, muzyką na żywo,  Transport 4x4 w Kazbegi, Degustację wina w regionie Kacheti, Przejazd kolejką linową w Tbilisi, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,  Usługi pilota oraz polskojęzycznego przewodnika,  ubezpieczenie Signal Iduna KL 20.000 euro i NNW 15.000 zł + ChP, TFG, TFP.

Cena nie zawiera: Dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych  w programie

Uwagi:

Każdy uczestnik w cenie wycieczki może ze sobą zabrać:

  • BAGAŻ PODRĘCZNY o wymiarach 40x30x20 cm i wadze maksymalnie do 10 kg. Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem przed Tobą; może to być torba na laptopa, damska torebka lub mały plecak.
  • PODRĘCZNA WALIZKA NA KÓŁKACH o wymiarach 55x40x23 cm i wadze maksymalnie do 10 kg. Bagaż musi zmieścić się w schowku nad fotelami. Kółka: dozwolone/nieobowiązkowe
  • BAGAŻ REJESTROWANY o wymiarach maks. 149x119x171 cm i wadze maksymalnie do 20 kg.

 

Członkowie PTTK oraz młodzież do 16 lat zniżka - 50 zł

Wymagany ważny dokument tożsamości (dowód osóbisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie możliowść zmiany kolejności zwiedzanych obiektów i miejsc.

Plan:

Galeria:

MAJÓWKA W GRUZJI/1
MAJÓWKA W GRUZJI/2
MAJÓWKA W GRUZJI/3
MAJÓWKA W GRUZJI/4

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

w cenie
Sanok
08:00 Królowej Bony, Polska, Parking obok "Kauflandu"
w cenie
Rymanów
08:20 , Polska, Zatoczka przed "Jasiem Wędrowniczkiem"
w cenie
Krosno VIVO
08:40 Bieszczadzka, Polska, Przystanek naprzeciw Galeria VIVO
w cenie
Krosno, Krakowska
08:45 Krakowska, Polska, przystanek obok "Starego Cmentarza"
w cenie
Jasło
09:15 Kołłątaja, Polska, Jasielski Dom Kultury

Dopłaty i zniżki

-50 zł
za osobę
Członkowie PTTK
200 zł
za osobę
Ubezpieczenie od Rezygnacji Klienta
zwrot 100% wartości + CP (choroby przewlekłe)
500 zł
za osobę
Pokój jedno osobowy
Proszę czekać ...