Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ

Francja / Paryż / Paryż

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!!

Profil: wycieczka, zagraniczne, zwiedzanie

Cena: 3 500 zł

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 13 46 321 71
  • 508 066 679
  • 797 006 716
  • Pon - Pt: 8.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ 28.04

Wyjazd z Sanoka o godz. 01:00. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Przyjazd w okolicę granicy francuskiej, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ 29.04

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do WERSALU - miasteczka, położonego zaledwie ok. 20 km od centrum Paryża. Zwiedzimy Pałac wersalski – wizytówkę Francji – okazałą, pełną przepychu barokową posiadłość należącą dawniej do królów Francji. Następnie pospacerujemy po przylegających do pałacu ogrodach. Ogrody wersalskie stanowią kwintesencję ogrodów w stylu francuskim, gdzie prawie wszystko jest zaplanowane - równe ścieżki i aleje, rabaty o geometrycznych kształtach, równo przystrzyżone drzewa i krzewy. Przejazd do hotelu na przedmieściach Paryża, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ 30.04

śniadanie, spotkanie z przewodnikiem miejskim i rozpoczęcie zwiedzania stolicy Francji – PARYŻA, m.in. Cmentarz Pere Lachaise - największy i najsławniejszy cmentarz paryski, założony w 1804 w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, Montmartre – dzielnica paryskiej bohemy artystycznej, Bazylika Sacre Coeur, słynny Plac Pigalle, rejs po Sekwanie - jedna z największych atrakcji, w trakcie którego zobaczymy Paryż przepięknie oświetlony wieczornymi światłami i neonami, po rejsie powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg;

4 DZIEŃ 01.05

Śniadanie, dalsze zwiedzanie PARYŻA z przewodnikiem - m.in. La Defense – najnowocześniejsza dzielnica Paryża – skupisko szklanych drapaczy chmur, Łuck Triumfalny upamiętniający francuskie zwycięstwa, najbardziej reprezentacyjna aleja miasta – Pola Elizejskie, Plac Concorde słynący niegdyś w Europie ze zdumiewającego oświetlenia, Kościół Madelaine, Wieża Eiffla - największy symbol Francji – wysoką na 324 m, która wybudowana została na Światową Wystawę roku 1889 jako demonstracja postępu techniki. (dla chętnych możliwość wjazdu na 2 lub 3 piętro –dodatkowo płatne). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg;

5 DZIEŃ 02.05

śniadanie, przejazd do malowniczo położonej DOLINY LOARY, gdzie do dnia dzisiejszego zachowało się kilkadziesiąt średniowiecznych i renesansowych zamków, które służą jako rezydencje dla swoich bogatych właścicieli albo są niebywałą atrakcją dla turystów, zwiedzanie trzech najpiękniejszych twierdz – Chambord – największy z zamków w Dolinie Loary, który urzeka swoimi niezliczonymi wieżyczkami i kominkami, Chenonceau – Zamek Sześciu Dam oraz .l – jeden z najpiękniejszych przykładów dworskiej zabudowy renesansowej Francji, w godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg;

6 DZIEŃ 03.05

śniadanie, dalsze zwiedzanie PARYŻA – m.in., Centrum Pompidou, paryska Katedra Notre-Dame, Dzielnica Łacińska oraz Sorbona – historyczny uniwersytet założony tutaj w 1257 roku jako drugi najstarszy (po bolońskim) europejski uniwersytet, Ogrody Luksemburskie, Luwr – jedno z największych muzeów sztuki na świecie, które w swoich zbiorach posiada takie arcydzieła jak Mona Lisa czy Wenus z Milo, w godzinach popołudniowych pożegnanie z Paryżem i przejazd na stronę niemiecką, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ 04.05

Śniadanie. Przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nadrannych dnia następnego.

W cenie:

Cena zawiera: przejazd autokarem, 6 śniadań kontynentalnych, 2 noclegi przy granicy francusko-niemieckiej w hotelu *** (pokoje 2 os. z łazienkami), 4 noclegi na przedmieściach Paryża w hotelu ** (pokoje 2 os. z łazienkami), 6 obiadokolacji, usługa pilota, ubezpieczenie Signal Iduna KL 20.000 euro i NNW 15.000 zł + ChP, TFG, TFP.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zamków: Chambord, Chenonceau, Amboise, degustacja w winnicy w Turenii, bilety do Luwru, Ogrodów Wersalskich, Pałacu Wersalskiego, usługa przewodnika miejscowego oraz inne opłaty obligatoryjne - 230 euro.

Uwagi:

Członkowie PTTK oraz młodzież do 16 lat zniżka - 50 zł

Wymagany ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów i miejsc.

Plan:

Galeria:

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ/1
PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ/2
PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ/3
PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ/4

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

w cenie
Sanok
01:00 Królowej Bony, Polska, Parking obok "Kauflandu"
w cenie
Rymanów
01:20 , Polska, Zatoczka przed "Jasiem Wędrowniczkiem"
w cenie
Krosno VIVO
01:40 Bieszczadzka, Polska, Przystanek naprzeciw Galeria VIVO
w cenie
Krosno, Krakowska
01:45 Krakowska, Polska, przystanek obok "Starego Cmentarza"
w cenie
Jasło
02:15 Kołłątaja, Polska, Jasielski Dom Kultury

Dopłaty i zniżki

-50 zł
za osobę
Członkowie PTTK
160 zł
za osobę
Ubezpieczenie od Rezygnacji Klienta
Proszę czekać ...