Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

RUMUNIA: TRANSYLWANIA

Rumunia / Transylwania / Transylwania

RUMUNIA: TRANSYLWANIA

Profil: wycieczka, zagraniczne, zwiedzanie

Cena: 1 750 zł

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 13 46 321 71
  • 508 066 679
  • 797 006 716
  • Pon - Pt: 8.00 - 17.00

Opis:

DZIEŃ 1 02.08

Wyjazd z Jasła godz. 0.30, Krosno – 1.00 - Sanok o godz. 02:00 (Kaufland). Przejazd do Oradei, zwiedzanie miasta : kompleks „Czarny Orzeł”, kompleks handlowo - mieszkalno – hotelowego w stylu secesyjnym, cerkiew św. Mikołaja w stylu barokowo - klasycystycznym z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca; największa katedra barokowa Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Stefana z 1390 roku. Przejazd do Cluj Napoca – spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 03.08

Śniadanie przejazd do miejscowości Biertan: zwiedzanie grodu kościelnego, przejazd do Sigiszoary: zwiedzanie miasta, wpisanego na listę UNESCO - „perły Siedmiogrodu”, gdzie urodził się książe Drakula, starówka z Wieżą Zegarową, kościołem klasztornym, Domem Drakuli, przejazd do Braszowa: to jedno z najpiękniejszych miast rumuńskich, zobaczymy: rynek wraz z ratuszem i wieżą trębaczy, mury miejskie, kościół św. Bartłomieja, zwiedzimy prawosławną cerkiew św. Mikołaja oraz Czarny Kościół. Obiadokolacja, nocleg w Braszowie.

DZIEŃ 3 04.08

Po śniadaniu , przejazd do Sinaia, zwiedzanie pałacu  Peles, rezydencji królów Rumunii, przejazd do BRAN: zwiedzanie średniowiecznego zamku. Obiadokolacja,  nocleg w Sibiu.

DZIEŃ 4 05.08

Śniadanie zwiedzanie Sibiu, charakterystyczne dla Sybinu są strome dachy  z grubej, rdzawoczerwonej dachówki. Zobaczymy rynek z zabytkowym ratuszem, Pałac Brukhentala, ewangelicki Kościół Parafialny, pasaż schodów, następnie udamy się do Alba Julia, gdzie zwiedzimy  odnowioną cytadelę, cerkiew koronacyjną, katedrę św. Michała, pałac książęcy, przejazd do Cheile Turzi, piesza wycieczka, przejazd do Cluj Napoca, obiadokolacja ,nocleg

DZIEŃ 5 06.08

Śniadanie. Przejazd do Klasztoru Borsana który jest jednym z najpiękniejszych klasztorów w Rumunii. Przejazd do Sapanta gdzie zwiedzimy „Wesoły Cmentarz” znany z barwnych nagrobków z scenami z życia ludzi lub okoliczności ich śmierci.  Wyjazd w drogę powrotną,  przyjazd w godzinach nocnych.

W cenie:

Cena zawiera: przejazd autokarem, 4 noclegi w hotelach, 4 obiadokolacje, 4 śniadania, usługa pilota, ubezpieczenie KL i NNW + ChP, TFG, TFP.

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne – 40 euro.

Uwagi:

Członkowie PTTK oraz młodzież do 16 lat zniżka - 30 zł

Wymagany ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów i miejsc.

Plan:

Galeria:

RUMUNIA: TRANSYLWANIA/1
RUMUNIA: TRANSYLWANIA/2
RUMUNIA: TRANSYLWANIA/3
RUMUNIA: TRANSYLWANIA/4

Terminy

please wait...

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

w cenie
Jasło
00:30 Kołłątaja, Polska, Jasielski Dom Kultury
w cenie
Krosno, Krakowska
01:00 Krakowska, Polska, przystanek obok "Starego Cmentarza"
w cenie
Krosno Lasy
01:10 Bieszczadzka, Polska, Lasy Państwowe
w cenie
Rymanów
01:30 , Polska, obok Biedronki
w cenie
Sanok
02:00 Królowej Bony, Polska, Parking obok "Kauflandu"

Dopłaty i zniżki

-30 zł
za osobę
Członkowie PTTK
Proszę czekać ...