Główna  /  Wycieczki  /  Zagraniczne

TAJEMNICZA ALBANIA

Albania / Durres / Golem

TAJEMNICZA ALBANIA

Profil: wycieczka, zagraniczne, zwiedzanie

Cena: na zapytanie

termin / Na zapytanie
Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 13 46 321 71
  • 508 066 679
  • 797 006 716
  • Pon - Pt: 8.00 - 17.00

Opis:

1 DZIEŃ 03.06
Wyjazd z Sanoka o godz. 1:00. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, Serbię do Belgradu spacer po stolicy i największym mieście Serbii leżącego u ujściu Sawy do Dunaju. Obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ 04.06
Śniadanie. Przejazd przez Kosowo do Albanii w okolicę Durres. Zakwaterowanie, Czas wolny na zapoznanie się z okolicą hotelu. Obiadokolacja, Nocleg.
3 DZIEŃ 05.06
Śniadanie. Wolne przedpołudnie na plażowanie. Po południu zwiedzanie Durres, miasta gdzie zobaczymy m.in. starożytny amfiteatr rzymski, wieżę wenecką oraz stare mury miasta. Następnie przejedziemy do Fabryki Koniaku SKANDERBEG, gdzie czeka nas degustacja tego i kilku innych trunków, a następnie zakupy! Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ 06.06
Śniadanie. Przejazd do miasta portowego Wlora, gdzie rozpoczniemy rejs rekreacyjnym, dwupiętrowym statkiem z możliwością opalania się na jego dachu, albańską muzyką i rakiją! Poza burtą podziwiamy wody zarówno Morza Adriatyckiego jak i Jońskiego. Widoki podczas rejsu relaksują i zachwycają- nie bez powodu tereny te objęte są ochroną i są częścią Morskiego Parku Narodowego. Po zacumowaniu przy półwyspie Karaburun oddajemy się relaksowi na niebiańskiej plaży. Obiad. Następnie po raz kolejny wsiądziemy na statek i wypłyniemy na największą albańską wyspę- Sazan, po drodze obserwując kryjówkę pirata- jaskinię wodną! Po zejściu na brzeg zwiedzimy wyspę która jest usłana dwoma tysiącami bunkrów. Po całym dniu atrakcji po raz ostatni wsiądziemy na statek by odpłynąć w stronę portu we Wlorze, podziwiając słońce chylące się ku zachodowi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ 07.06
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Obiad. Przejazd do Tirany, spacer po mieście. Zaczniemy go placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju. Następnie idziemy postkomunistyczną dzielnicą Bllok. Zatrzymujemy się również pod Piramida? oraz bunkrami Hoxhy i docieramy do Placu św. Matki Teresy. Przejazd do Kruji, gdzie zaprosimy Państwa na albańską biesiadę w ogrodzie średniowiecznego zamku przy tradycyjnych pieśniach i tańcach lokalnego zespołu folklorystycznego. Powrót do hotelu, nocleg
6 DZIEŃ 08.06
Śniadanie. Połowa grupy całodzienne plażowanie, druga połowa: wycieczka, a właściwie wyprawa jeepami po okolicach Durrës. Eksplorację regionu zaczniemy od przejazdu offroadowego po jego wschodniej części, gdzie będziemy mogli oglądać piętrzące się wzgórza porośnięte oliwkami, winoroślami oraz plantacjami tytoniu. Na swoich drogach spotykamy często dziko mieszkające żółwie oraz pasterzy ze stadami owiec lub kóz. Odwiedzimy albańskie wsie, do których nie prowadzą asfaltowe drogi. Zobaczymy jak powoli płynie tam życie. Wypijemy poranną kawę z rakiją u albańskich gospodarzy i zrozumiemy słynne avash avash. Bezdrożami dojedziemy, aż do wschodniej granicy prefektury, gdzie wśród wzgórz znajduje się mała, rodzinna winnica produkująca wina wielokrotnie nagradzane w albańskich konkursach winiarskich. Powrót do hotelu, nocleg.
7 DZIEŃ 09.06
Śniadanie. Połowa grupy całodzienne plażowanie, druga połowa wycieczka jeepami. Obiadokolacja, nocleg.
8 DZIEŃ 10.06
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Kosowo, Serbię, Węgry, Słowację.
9 DZIEŃ 11.06
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach przed południowych.

W cenie:

Cena zawiera: przejazd autokarem, 7 śniadań, 6 noclegów w hotelu**** w okolicy Durres (ok. 160 m od plaży), 1 nocleg w okolicy Belgradu, 7 obiadokolacji, usługa pilota, usługa przewodnika miejscowego, ubezpieczenie Signal Iduna KL 20.000 euro i NNW 15.000 zł + ChP, TFG, TFP

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, całodzienny rejs, obiad podczas rejsu, tradycyjna biesiada, wycieczka jeepami oraz inne opłaty obligatoryjne - 115 euro

Uwagi:

Wyjazd jedynie z WAŻNYM Dowodem Osobistym

Członkowie PTTK oraz młodzież do 16 lat zniżka - 30 zł

Organizator zastrzega sobie możliowść zmiany kolejności zwiedzanych obiektów i miejsc.

Plan:

Galeria:

TAJEMNICZA ALBANIA/1
TAJEMNICZA ALBANIA/2
TAJEMNICZA ALBANIA/3

Terminy

Położenie

Trasaplease wait ...

Rozkład jazdy

w cenie
Sanok
01:00 Królowej Bony, Polska, Parking obok "Kauflandu"
w cenie
Rymanów
01:30 , Polska, Zatoczka przed "Jasiem Wędrowniczkiem"
w cenie
Jasło
01:00 Kołłątaja, Polska, Jasielski Dom Kultury
w cenie
Krosno, Krakowska
01:30 Krakowska, Polska, przystanek obok "Starego Cmentarza"
w cenie
Krosno Lasy
01:35 Bieszczadzka, Polska, Lasy Państwowe

Dopłaty i zniżki

-30 zł
za osobę
Członkowie PTTK
130 zł
za osobę
Ubezpieczenie od Rezygnacji Klienta
Warunki ubezpieczenie w zakładce DOMUMENTY
Proszę czekać ...