Główna  /  Górskie  /  Krajowe

W poszukiwaniu wiosny w Beskidzie Wyspowym

Polska / Beskid Wyspowy / Jaworz

W poszukiwaniu wiosny w Beskidzie Wyspowym

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!!!!

Profil: górskie, jednodniowa, krajowe, wycieczka

Cena: 170 zł

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 13 46 321 71
  • 508 066 679
  • 797 006 716
  • Pon - Pt: 8.00 - 17.00

Opis:

Zapraszamy na kolejną wycieczkę w niezwykle malowniczy Beskid Wyspowy. Tym razem przejdziemy szlakiem przez całe Pasmo Łososińskie, które odznacza się wybitnymi walorami krajobrazowymi. Panoramy z podszczytowych polan są rozległe i niezwykle piękne.

Szlak poprowadzi nas przez cztery szczyty zaliczane do Korony Beskidu Wyspowego: Miejska Góra (716 m.) na której znajduje się Krzyż Milenijny, z tarasem widokowym z którego roztacza się dookolna panorama, Sałasz (905 m.) niegdyś był związany z gospodarką pasterską (pod wierzchołkiem niegdyś znajdowało się kilka gospodarstw, po których obecnie pozostały zdziczałe drzewa owocowe), Jaworz (918 m.) nazywany również Kretówką lub Patryją w czasie II wojny światowej był miejscem koncentracji oddziałów partyzanckich. Pod szczytem Jaworza znajduje się drewniana wieża widokowa z piękną panoramą na wschód i południe. Ostatni szczyt to Białowodzka Góra, która ma dwie kulminacje- Rozdziele (616 m.) i Zamczysko (606 m.). Na tej ostatniej odkryto pozostałości grodziska. Rozciągają się stąd rozległe widoki na pozostałe szczyty Beskidu Wyspowego, i Pogórze Rożnowskie a przy dobrej pogodzie widać również Tatry.  Wycieczka górska! Wymagana dobra kondycja.

 

Wyjazd z Sanoka o godz. 5.00 (Kaufland) -  Rymanów – Krosno - Jasło. Przejazd do Limanowej. Trasa piesza : Limanowa – Miejska Góra- Przełęcz pod Szałasem - Sałasz Zachodni- Szałas - Jaworz- Rojówka- Białowodzka Góra- Tęgoborze .

Dł. trasy pieszej ok. 25 km. Czas przejścia ok. 8 godz. Suma podejść ok. 1030 m. Punkty GOT 31.

W cenie:

Cena zawiera: przejazd autokarem, usługę pilota, usługę przewodnika beskidzkiego, ubezpieczenie NNW,

Uwagi:

Członkowie PTTK oraz młodzież do 16 lat zniżka - 10 zł

 

Każdy z uczestników powinien posiadać: bardzo dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, kurtka od deszczu) i obuwie turystyczne (górskie), wyżywienie (energetyczne), duży zapas picia, latarkę oraz dowód osobisty.

 

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do przełożenia, skrócenia lub zmiany trasy.

Plan:

W poszukiwaniu wiosny w Beskidzie Wyspowym/1

Terminy

please wait...

Położenie

Trasa

Rozkład jazdy

w cenie
Sanok
05:00 Królowej Bony, Polska, Parking obok "Kauflandu"
w cenie
Rymanów
05:20 , Polska, Zatoczka przed "Jasiem Wędrowniczkiem"
w cenie
Krosno VIVO
05:40 Bieszczadzka, Polska, Przystanek naprzeciw Galeria VIVO
w cenie
Krosno, Krakowska
05:45 Krakowska, Polska, przystanek obok "Starego Cmentarza"
w cenie
Jasło
06:15 Kołłątaja, Polska, Jasielski Dom Kultury

Dopłaty i zniżki

-10 zł
za osobę
Członkowie PTTK
Proszę czekać ...